logo

تشریفات گمرکی

خانه » تشریفات گمرکی

به تمامی عملیات گمرکی که با تبعیت از قواعد این حوزه صورت می‌گیرد، تشریفات گمرکی می‌گویند. این تشریفات جهت اموری نظیر ترخیص کالاها از کشورهای صادر کننده و دریافت کننده کالا، دریافت مجوزهای لازم برای کالاهای خریداری شده خارجی و غیره صورت می‌گیرد. برای این که بتوانید این تشریفات را با موفقیت طی کنید، باید با مراحل آن کامل آشنا باشید. خروج و ورود هر یک از این اجناس برابر با این قواعد و مقررات صورت می‌گیرد. ضمن برخورداری از دانش کافی شما می‌بایست اظهارنامه نیز در اختیار داشته باشید تا بتوانید مراحل را با موفقیت پشت سر بگذرانید. خوب است بدانید، شیوه انجام این تشریفات جهت هر کالایی که قصد ورود و خروج از مرزها را داشته باشد، کاملاً متفاوت است. بد نیست در اینجا به تعریفی که سازمان جهانی گمرک ارائه داده است، اشاره بکنیم:
تشریفات گمرکی به معنی مجموعه اقداماتی است که به وسیله بازرگان یا شرکت و نماینده قانونی او صورت می گیرد. این اقدامات می‌بایست مطابق با قوانین و قواعد نظارتی گمرک بوده و تمامی مراحل آن به درستی اجرا شود. تنها در این صورت است که کالا اجازه پیدا می‌کند تا از گمرک ترخیص شود. این اقدامات در بردارنده تطبیق کالای موجود در گمرک با مدارک و مجوزهایی است که مالک محصول به گمرک عرضه کرده است. علاوه بر این، کنترل و ارزیابی اظهارنامه و اسناد مربوط به آن و مطمئن شدن از درستی و اعتبار کالاها نیز از جمله اقدامات مهم در زمینه تشریفات مربوط به گمرک است.

با خشم عادلانه نکوهش کنید و از مردان فریب خورده متنفر باشید و تضعیف شده توسط جذابیت لحظه لذت چنان کور میل که آنها نمی توانند درد و مشکل را پیش بینی کنند.